پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

مهندس عليرضا سياهپور، مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي فارس؛


راه ها باز و راهداران آماده خدمات رساني هستند

تاریخ انتشار: 1397/09/05

علیرضا سیاهپور گفت: هم اینک افزون بر 800 نیروی راهداری استان به همراه بیش از 600 دستگاه انواع خودروهای سبک، سنگین و نیمه سنگین در تمامی محورهای استان مستقر و مشغول خدمات رسانی به تمامی هموطنان هستند.

وی ادامه داد: هم اینک در اکثر محورهای استان بارش باران و در محورهای سپیداناقلید، سپیدانیاسوج و اقلیدیاسوج بارش برف را شاهد بوديم.

او اظهار داشت: با توجه به حضور ماشین های راهداری و انجام عملیات نمک پاشی، تردد در این محورها پيوسته و بدون انسداد بود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس تصریح کرد: در برخی محورهای کوهستانی نیز شاهد ریزش کوه هستیم که با توجه به پیش بینی وقوع چنین اتفاقی که در مناطق کوهستانی امری اجتناب ناپذیر است و استقرار ماشین آلات راهداری در این مناطق، مسیرها به سرعت بازگشایی شد.

سیاهپور افزود: همچنین راهداران استان با استفاده از ماشین آلات، به خودروهایی که در محور سپیدان و ابوالحیات که بر اثر بارش برف لغزنده شده بود کمک رسانی کردند.

وی به شهروندان توصیه کرد که از انجام سفرهای غیر ضروری در شرایط برفي و باراني خودداری کنند و در صورت انجام سفر ضمن اطمینان از سلامت فنی خودرو خود، امکانات و مایحتاج ضروری از جمله لباس گرم به همراه داشته باشند.

وي افزود: طی روز چهارم آذرماه  کل تردد ثبت ‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از 126 تردد شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل از آن ٢ درصد افزایش را نشان می‌دهد. همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ١٥ درصد ثبت شده است.

مدير كل راهداري و حمل و نقل جاده اي فارس ادامه داد: اوج تردد در ٤ آذرماه بین ساعات 18 الی 19 در محور مرودشت-شیراز و کمترین تردد در محور بوشکان- فراشبند بین ساعات 19 الی 20 انجام شده است.

بنا بر اعلام اداره پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی و اقلیمی اداره کل هواشناسی فارس، بارش باران که از بعد از ظهر جمعه دوم آذر 97 در نواحی مختلف استان آغاز شده بود تا اوایل دوشنبه پنجم آذر ادامه داشت.​مشخصات:
نظرات: *