پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی45 سامانه ثبت تخلف در محورهای فارس در حال نصب است

تاریخ انتشار: 1397/09/30

در آیین گرامیداشت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری در شیراز افزود: این 45 سامانه هم اینک 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و می کوشیم عملیات نصب و راه انداری آنها در سه ماه نخست سال 98 به اتمام برسد.

وی ادامه داد: نصب این سامانه ها در کاهش تخلفات رانندگی ناشی از تخطی از سرعت مجاز بسیار اثرگذار خواهد بود و از میزان حوادث و تلفات رانندگی خواهد کاست.

سیاهپور اضافه کرد: سامانه های ثبت تخلف فعال در محورهای استان این قابلیت را دارد که در طول شبانه روز، شماره پلاک خودرو‌های متخلف را ثبت کرده و افزون بر ثبت سرعت لحظه ای، سرعت متوسط وسایل نقلیه را نیز محاسبه کند و در صورت تخطی از سرعت مجاز، پلاک خودرو برای اعمال قانون به سامانه جامع ارسال می شود.

او اظهار داشت: امروزه یکی از مباحث مهم در حمل و نقل جاده ای، توجه به سیستم های هوشمند حمل و نقل است که با هدف افزایش ایمنی، سهولت جا به جایی، امنیت و کارایی، صرفه جویی در هزینه سفر ناشی از کاهش زمان سفر و کاهش مصرف انرژی انجام می شود.

وی ادامه داد: در حوزه ناوگان حمل و نقل عمومی اتوبوس هم، نصب سامانه سپهتن (سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان) بر روی اتوبوس های برون شهری باعث شد که با توجه به نظارتی که بر فعالیت این ناوگان انجام می شود، در هفت ماه سال 97 شاهد کاهش 53 درصدی تصادفات این ناوگان باشیم.

سیاهپور، یکی از زیرساخت های اصلی توسعه را حمل و نقل برشمرد و گفت: تقویت حمل و نقل چه در حوزه بار و چه مسافر، زمینه ساز رونق اقتصادی خواهد بود که در سال های اخیر با وجود محدودیت های اعتباری، گام های خوبی در این زمینه در استان فارس برداشته شده است.

وی، در مورد مطالبات کامیون داران هم گفت: از مهمترین خواسته ها و مطالبات رانندگان می توان به افزایش کرایه، بازنشستگی پیش از موعد، تامین لاستیک و قطعات یدکی، بیمه تکمیلی درمان، بیمه تامین اجتماعی و همچنین نحوه محاسبه کرایه بار بر اساس تن کیلومتر اشاره کرد که برخی از آنها در حد توان پاسخ داده شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس ادامه داد: همچنین در اربعین امسال نیز فارس استان معین جا به جایی زائران در جنوب کشور بود و زائران سراسر کشور از مرز مهران به وسیله ناوگان اتوبوسی این استان به نقاط مختلف منتقل شدند.

سیاهپور بیان کرد: در کنار رانندگان ناوگان اتوبوس و کامیون، راهداران این استان در فصول و ایام مختلف سال در قالب گشت های ثابت و سیار با حضور خود به هموطنان خدمات ارایه می دهند.

در این آیین از 150 نفر از راهداران، رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی و دست اندرکاران و فعالان حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای و همچنین سارنگ عبداللهی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در استان فارس به عنوان خبرنگار برتر و فعال این حوزه تجلیل شد.

بیست و ششم آذر به عنوان روز حمل و نقل و رانندگان ؛ و همچنين يكم ديماه بعنوان روز راهداری نامگذاری شده که سرآغاز هفته ای به نام هفته حمل و نقل ، رانندگان و راهداري است که تا دوم دی ماه ادامه دارد.​مشخصات:
نظرات: *