پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

سياهپور در آيين تجليل از خانواده ايثارگران راهداري فارس:


۱۸۰ خانواده ایثارگر در راهداری فارس مشغولند

تاریخ انتشار: 1397/10/30

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاد ه اي فارس ، «علیرضا سیاهپور» در آیین تجلیل از ایثارگران راهداری فارس با بیان اینکه این مراسم به بهانه سالروز شهادت سردار هاشم نژاد و عملیات کربلای پنج انجام شده، گفت: راهداران از ابتدای سال به طور شبانه روزی فعالیت کردند و این مراسم نیز بهانه ای برای تقدیر از خانواده های ایثارگران راهداری شد.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس با بیان اینکه راهداران در جاده ها در حال ایثار هستند، اظهار کرد: بیش از ۳۰ نفر از افرادی که قرار بود در مراسم باشند به علت بارندگی به مأموریت رفتند و نتوانستند حضور پیدا کنند.

 

وی با اشاره به بخش از وصیت نامه شهید هاشم نژاد، بیان کرد: ایشان در نماز صبح به شهادت رسیدند و این حاوی پیام دینداری برای ما است تا از مسیر انقلاب منحرف نشویم.

 

سیاهپور با اشاره به اعتراضات رانندگان در ماه های گذشته گفت: مطالبات به حق رانندگان در حد توان پیگیری شد، اما دشمنان از این موضوع سوءاستفاده کردند و رانندگانی که در حال ایثار هستند را به عنوان معترض به نظام نشان دهند.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس با اشاره به پیگیری تغییر قیمت حمل و نقل بدون صدمه به دیگر بخش ها، خاطرنشان کرد: رانندگان پیرو ولایت فقیه و ادامه دهنده راه شهدا و ایثارگران هستند، گلایه هایی دارند اما به معنای تقابل آنها با نظام نیست.

 

وی با اشاره به راه اندازی بسیج کارگری در اداره کل راهداری استان فارس، متذکر شد: بسیج در بحث تأمین امنیت در مسیرها و جاده ها همکاری کردند و محرکان رانندگان شناسایی شدند و نیروهای امنیتی پیگیری کردند.

 

سیاهپور با بیان اینکه بسیج کارگری می تواند در ارتباط چهار هزار راننده فارس موثر باشند، عنوان کرد: ۱۸۰ خانواده ایثارگر در راهداری فارس مشغولند که از این تعداد ۳۳ نفر فرزند جانباز، ۱۶ فرزند شهید هستند.

 

 

 

در ادامه مراسم نيز «سردار سرتیپ دوم پاسدار یدالله بوعلی»،  با بیان اینکه نام شهید در قرآن به بزرگی یاد شده، گفت: شهید معرف دین، پیامبر و اولیای الهی است، نام شهید نشان از ارزش کسانی است که جان خود را در راه الهی فدا کردند.

 

جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس، افزود: ما بر روی جنگ، نام دفاع مقدس را گذاشتیم چرا برای هدفی مقدس جنگیدیم و این شهدای ما را از کشته شدگان تمام جنگ ها متمایز می کند.

 

وی با بیان اینکه شرایط سختی را در حال طی کردن هستیم، خاطرنشان کرد: به برکت خون شهدا است که انقلاب اسلامی تاکنون با قدرت ادامه داده است، همانطور که هر روز به عظمت تکریم شهدای کربلا افزوده می شود و خون شهدای کربلا اسلام را زنده نگهداشته است.

 

سردار بوعلی با اشاره به تخریب قبور مطهر ائمه (ع) در عراق و سوریه توسط گروهک ها و منافقان، بیان کرد: اما می بینیم با تمام این اتفاقات و گذشت زمان هر روز بر عزت ائمه اطهار (ع) افزوده شده و امروزه شاهد فوج میلیونی به سمت حرم مطهر ائمه اطهار (ع) در عراق هستیم.

 

جانشین فرماندهی سپاه فجر تأکید کرد: کعبه و حرم مطهر ائمه (ع) نشانی برای گم نکردن راه است و روح شهدا به نام و حرم عظمت می دهند به حدی که عده ای برای دفاع از حرم حاضر به فدا کردن جان خود هستند.

 

وی با اشاره به عزت فرامرزی شهدا، گفت: این راه الهی است و خداوند شهید را ضمانت کرده و هر کجا شهید تکریم شود نوعی عبادت است و برای تمام حاضران برکت خواهد شد.

 

سردار بوعلی بیان کرد: اگر امروز سپاه در حوزه های مختلف توانمندی و عظمت دارد به برکت خون شهدا است که در مقابل مدعیان قدرت توانستند با عظمت بایستند، نظام جمهوری اسلامی با تمام تشکیلات به برکت خون شهدا پابرجا مانده است و این راه تا ظهور ادامه پیدا خواهد کرد.

 

جانشین فرماندهی سپاه فجر با اشاره به هجمه های دشمن علیه انقلاب اظهار کرد: انقلاب حرکت آرام خود را در مسیر هدف پیش می رود، اگر سپاه جایی ورود می کند به معنای دخالت یا موازی کاری نیست بلکه در راستای احساس وظیفه و کمک رسانی بوده است.

 

لازم به ذکر است،در اين مراسم ضمن قدرداني از زحمات عبدالاحد جم زاد فرمانده پيشين بسیج اداره کل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس،سعيد پروين حقيقي به عنوان فرمانده جديد بسيج اين اداره كل معارفه شد.​مشخصات:
نظرات: *