پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس در خصوص تردد های شش ماهه نخست سال 98 خبر داد؛


تردد 208 میلیون خودرو در جاده های فارس

تاریخ انتشار: 1398/08/21

مهندس علیرضا سیاهپور در خصوص تحلیل داده های تردد در شش ماهه نخست سال 1398 در راههای فارس گفت: بر اساس126 سامانه ترددشمار فعال در محورهای استان بیش از 208 ميليون تردد از انواع وسایل نقلیه در استان به ثبت رسیده كه در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته 6درصد رشد داشته و در جايگاه پنجم تردد كشور(6درصد تردد کل كشور) پس از استان هاي تهران، مازندران،البرز و گيلان قرار دارد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي فارس ، مهندس علیرضا سیاهپور ادامه داد: طی شش ماهه نخست سال جاري تردد مبادی ورودی استان 11 ميليون و 90هزار تردد و میزان تردد مبادی خروجی استان 10ميليون و 990هزار بود و محورهای شیراز مرودشت و بالعکس ، کمربندی های اکبرآباد و پل فسا، شیراز سپیدان و بالعکس  بیشترین میانگین تردد روزانه در سال گذشته را داشتند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس تاکید کرد: در نيمه نخست سال جاري، تردد وسایل نقلیه سنگین محورهای فارس، حدود 28 میلیون(13درصد تردد سنگين كشوري) بود كه جايگاه چهارم كشوري پس از استان هاي تهران، اصفهان و مركزي را دارد و محورهای  شیراز-مرودشت(رفت و برگشت)، صفاشهر-سورمق (رفت و برگشت) و آباده-سورمق به ترتیب بالاترین میزان تردد وسایل نقلیه سنگین را به خود اختصاص داده اند.

وی در ادامه اظهار داشت: محور شیرازمرودشت (رفت و برگشت) با بیش از 46 هزار تردد روزانه، پرترددترین محور و ساعت 11 الی 12روزهاي چهارشنبه زمان اوج ترافیک این محور بود.

مهندس سیاهپور تشریح کرد: طی 6 ماه نخست سال جاری از كل ميزان تردد 87 درصد سواري و وانت، 2درصد اتوبوس و مابقي انواع وسيله نقليه سنگين بوده است.

وی ادامه داد: در پايش سامانه هاي هوشمند ثبت تخلف، تعداد 382هزار تخلف از سرعت غيرمجاز صورت گرفته است كه در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 7درصد كاهش يافته و بيشترين كاهش تخلف در محورهاي شيراز-اصفهان(43%-) و شيراز-بوشهر (55%-) و بالاترين افزايش تخلف در محور شيراز-ياسوج(63%+) ثبت گرديده است.​مشخصات:
نظرات: *